REIKI

Reiki, czym właściwie jest?

Reiki jest uzdrawiającą energią płynącą przez dłonie ludzi dostrojonych do jej częstotliwości. Jest to Uniwersalna Energia Życiowa, a także lecznicza siła miłości. Może nas zintegrować, przywrócić jedność ciała, umysłu i ducha. Jest drogą ogólnego rozwoju duchowego, umożliwiającą osiągnięcie jedności wszystkich części znajdujących się w nas samych:

 • fizycznej
 • psychicznej
 •  duchowej

Pozwala usunąć szkodliwe blokady, ponadto daje ciału dodatkową siłę, która może być użyta do przyspieszenia procesów uzdrawiających.

Sama zaś współczesna medycyna twierdzi, że wiele chorób, z którymi spotykamy się na co dzień, ma podłoże psychosomatyczne, co oznacza, że jej przyczyny leżą w naszej psychice.

Reiki jest drogą prowadzącą do jedności, udoskonalenia i harmonii, jest metodą rozwoju świadomości na wszystkich płaszczyznach życia. Może pomóc Ci w dążeniu do wolności i zrozumienia, że jesteś częścią wyższego porządku. Jednakże Ty i wyłącznie Ty możesz pójść tą drogą, nikt niestety nie zrobi tego za Ciebie. Są zaś mistrzowie, którzy będą w stanie wskazać Ci właściwą ścieżkę do osiągnięcia tego celu.

Energia ta posłuży Ci również, jako narzędzie, które możesz wykorzystać do dalszego rozwoju. Pamiętaj jednak, że rezultaty nie przyjdą same. To Ty musisz podjąć decyzję, aby dalej zmierzać w obranym przez siebie kierunku, wykorzystując jednocześnie podarowane Ci narzędzia.

Zdrowie w ujęciu Reiki to nie tylko zdrowy — wolny od chorób organizm. W znaczeniu Reiki zdrowie to głównej mierze wewnętrzny spokój, podejście do życia takim, jakim ono jest, przyjęcie i zaakceptowanie wszystkich jego stron oraz pogoda ducha — mówiąc prościej — życie w zgodzie ze sobą samym.

Jak zostało wspomniane wyżej, większość chorób ma podłoże psychomatyczne. Jeżeli nie radzimy sobie sami ze sobą, osłabiamy w ten sposób własny system immunologiczny, a każda z chorób jest tylko następstwem tego zdarzenia (tzw. efekt domina).

Akceptacja siebie, swojego ciała, talentów, a także słabych stron jest warunkiem zdrowego życia. Ważne jest, by mieć świadomość, że słabości są częścią nas samych, częścią, która zawsze będzie nam towarzyszyć, ponieważ nikt nie jest w stanie pozbyć się ich wszystkich.

Dobre poczucie zaczyna się od pokochania siebie, to właśnie miłość i akceptacja jest kluczem do uzdrowienia. Jest to życie w zgodzie z samym sobą. Tym właśnie charakteryzuje się Reiki..

Reiki — energia życia

Reiki jest po prostu wszędzie. Nasz organizm wchłania ją poprzez oddech i nie tylko.

Można powiedzieć, że reiki jest to sztuka niewymagająca żadnego wyznania, inaczej mówiąc — reiki nie ingeruje (nie wplątuje się) w żadną wiarę. Z tego też względu jest praktykowana przez ludzi z całego świata, nie zwracając tym samym uwagi na pochodzenie oraz światopogląd.

Dzieli się ona na dwa podstawowe wymiary, które w każdej sferze się uzupełniają. A są to: wymiar duchowy i fizyczny.

Wymiar duchowy

Do wymiaru duchowego możemy zaliczyć pracę nad samym sobą: nad swoim sercem i umysłem. Pod duchową postacią kryje się miłość do samego siebie objawiająca się poprzez wewnętrzną i zewnętrzną harmonię, przez co czujemy się szczęśliwsi.

Wymiar fizyczny

Wymiar fizyczny zaś pozbywa się złego samopoczucia, uwalnia spod blokad energetycznych, a także uśmierza ból.

Reiki — siły uzdrawiające

Jak pisałam wyżej. Wszystko, co nas otacza, jest energią o określonej częstotliwości. Każdy z nas wibruje na określonym poziomie i posiada własny system energetyczny w postaci centr energetycznych i meridianów — kanałów energetycznych przebiegających przez poszczególne narządy w ciele.

Proces zaś przebiega w sposób nałożenia dłoni na konkretne miejsce na ciele. Ta technika wpływa na Twoje odczucia. Możesz poczuć delikatne mrowienie, ciepło lub zimno w obrębie danego odcinka ciała.

Przeprowadzając zabieg, wraz z Tobą odczuwam energię, która nas otacza oraz intensywność jej przepływu pod dłońmi. Owe odczucia pomagają wyczuć mi blokady energetyczne, które znajdują się w Twoim ciele.

Na tym się jednak nie kończy…

Dodatkowo podczas zabiegu jestem w stanie dotrzeć do niektórych obszarów Twojej podświadomości, oraz wzorców, które od lat masz zakodowane w swoim umyśle. Dzięki temu mogę wzbudzić w Tobie pewne pozytywne emocje.

Ponadto w miejscach, w których wykryłam blokady energetyczne, mogę przełamać je i tym samym rozwiązać wiele problemów, które otaczają Cię na co dzień.

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu, bardzo ważna jest higiena całego ciała. Ani ja, ani klient (Ty) nie możemy mieć na sobie żadnych metalowych elementów (obrączek, wisiorków, itd.).

Podczas terapii klient powinien być rozluźniony, nie może także krzyżować nóg, ani rąk. W trakcie zabiegu towarzyszy nam spokojna, delikatna i relaksacyjna muzyka. Prócz melodii zapalana jest także świeczka, która pełni zadanie swego rodzaju filtratora pomieszczenia.

Podczas całego procesu pacjent leży na wygodnej leżance, bądź przytulnym kocu

Reiki — w czym może Ci pomóc?

 • Reiki jednoczy w całość duszę, umysł i ciało wprowadzając tym samym harmonię,
 • lokalizuje strefy problematyczne w Twoim wnętrzu, które następnie znacznie prościej jest wyeliminować,
 • łagodzi ból podczas ciężkich chorób,
 • wspomaga układ odpornościowy, zapobiega licznym chorobom,
 • oczyszcza ciało i umysł ze zbędnych informacji i problemów,
 • podwyższa samoocenę i poczucie własnej wartości,
 • wzmaga kreatywność, dociera w głąb duszy, znajdując ukryte talenty i moce, o których dotąd nie miałaś pojęcia,
 • poprawia jakość snu, a także samo zasypianie,
 • wyrównuje ciśnienie oraz przepływ krwi w organizmie,
 • poprawia kondycję systemu immunologicznego,
 • podnosi poziom energii,
 • redukuje stres,
 • harmonizuje układ energetyczny,
 • poprawia funkcjonowanie poszczególnych organów,
 • niweluje blokady i napięcie w ciele,

Podsumowując

Mam cichą nadzieję, że w prosty i przyjemny sposób opisałam Ci wszystkie najważniejsze informacje, które wchodzą w skład Reiki.

Pozostaje mi jedynie zaprosić Cię na konsultację i energetyczny zabieg.

Do usłyszenia