MASAŻ DŹWIĘKIEM

Masaż dźwiękiem

Takie myśli masz zapewne w tym momencie, wchodząc w tą zakładkę. Owszem, jest to masaż, o którym słyszy się rzadko, albo jeszcze rzadziej. Nie oznacza to jednak, że nie jest skuteczny — wprost przeciwnie.

Dlaczego? — Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Wpierw jednak spróbuję przekonać Cię, do tego, byś został tu na dłużej. Potem zaś zajmiemy się teorią.

Od najmłodszych lat, dźwięk nieprzerwanie do tej pory był i jest moim bardzo bliskim kompanem. Od zawsze fascynowały mnie różnego rodzaju dzwonki, dzwoneczki, cymbałki — wszystko, co wydaje wyróżniające się dźwięki.

Idąc na pierwsze zajęcia z ashtanga yogi usłyszałam dźwięk gongu. Poczułam wtedy coś nowego, coś, z czym wcześniej nie miałam styczności. Ten dźwięk otulał mnie wraz z całą grupą podczas relaksacji po zakończeniu praktyki. Bardzo mnie to zafascynowało. Czułam niedosyt, dlatego wybrałam się na kąpiel w dźwiękach mis i gongów.

Kiedy po raz pierwszy poczułam wibracje misy znajdującej się na moim ciele, wiedziałam już…że jestem dźwiękiem. Cały otaczający nas świat jest wibracją i dźwiękiem.

Dźwięk mis pomaga mi zdystansować się  od codziennego zgiełku, obowiązków i stresu. Pozwala zatrzymać się na moment i świadomie, z uważnością zadbać o swoje ciało, umysł i duszę.

Od zawsze jestem otwarta na ludzi, na nowe znajomości i przyjaźnie. Staram się dawać od siebie tyle, ile mogę, dlatego też chce się tymi doświadczeniami dzielić z Tobą. Wiem, jak bardzo to pomaga, w szczególności w obecnych czasach, gdzie wszystko kręci się wokół negatywnych emocji.

Zapraszam do lektury

Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa

Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa charakteryzuje się głębokim i intensywnym działaniem relaksującym. Pozwala uporać się ze stresem, lękiem i problemami codziennego życia. Podczas masażu wykorzystuje się misy terapeutyczne z atestem Akademii Petera Hessa.

Wprawdzie już sam fakt słuchania dźwięków, które wydobywają się z mis, jest wspaniałym przeżyciem, pozostającym w pamięci przez długi czas. Wprowadzając do tego drgania (wibracje) poprzez odpowiedni ruch misy na Twoim ciele, zaczynasz odczuwać niesamowite doznania, które koją umysł i duszę.

Wyobraź sobie, że czas zwalnia. Skupiasz się wyłącznie na chwili obecnej. Wewnętrzny dialog ustaje. To, co było lub będzie, zaczyna być nieistotne. Takie uczucia nie mają ceny, ponieważ są tak rzadkie. Dlatego też warto przywołać je i popatrzeć na siebie z całkowicie innej (nowej) perspektywy.

Masaż dźwiękiem — jak to działa?

Misy dźwiękowe emitują fale akustyczne. Jak wiadomo, fale oddziałują na nasz narząd słuchu. Ponadto pobudzają do drgań każdą komórkę znajdującą się w naszym ciele.

Masaż jest CUDEM. Działa w sposób holistyczny (całościowy — podchodzący do człowieka jako do całości, tym samym nie rozdzielając go na poszczególne układy, bądź narządy) na ciało, umysł i duszę.

Terapia dźwiękiem usuwa blokady energetyczne — mechanizmy obronne, które uaktywniają się w nas w dotkliwych sytuacjach, by chronić nas przed bólem, tym samym blokując owe przykre wydarzenia.

Ciało wchłaniając energię dźwięku oraz wibracje pobudza sieć receptorów odpowiadających  za odczuwanie dotyku. Następnie sygnał zostaje przekazany do mózgu, powodując długotrwałe uczucie pobudzenia.

Przebieg masażu

Zabiegi przeprowadzam na leżąco. Stawiam misy na poszczególnych obszarach ciała, a także po jego bokach. Ma to powodować odczucie wibracji w każdej komórce organizmu. Misy oddają dźwięki poprzez ruch specjalnych filcowych pałek.

Bardzo przyjemny jest również efekt rezonansu wytworzony pomiędzy dwiema misami uderzonymi jednocześnie.

Przebieg masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa odbywa się według określonego schematu. Jednakże plan ten może być modyfikowany w zależności od schorzeń, z którymi boryka się dany klient.

W ciele występuje kilka istotnych punktów, przy których zatrzymuję się na dłużej, ponieważ to właśnie w nich kumuluje się najwięcej napięć, m.in.:

  • plecy wraz z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa,
  • brzuch,
  • splot słoneczny,
  • kark,
  • barki,

Ubiór

Ważne, by strój był wygodny i komfortowy. Ponadto wskazane jest, aby nie zawierał żadnych metalowych elementów (guzików, zamków). Ty również nie powinieneś mieć na sobie żadnych dodatków (wisiorków, pierścionków, kolczyków), ponieważ mogą zaburzyć proces zabiegu, poprzez zakłócenie dźwięku.

Zastosowanie

Jakby nie patrzeć, masaż dźwiękiem ma szeroki obszar zastosowania. Można praktykować go w przedszkolach, podczas pracy z dziećmi, w hospicjach, domach spokojnej starości, a także podczas pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Ponadto może on odegrać znaczącą rolę w trakcie gdy kobieta jest w ciąży (jednakże nie wcześniej niż w 3. miesiącu ciąży) lub w najbliższym czasie spodziewa się dziecka. Swoje działanie znajdzie w życiu zawodowym jak również prywatnym.

Zastosowanie

Masaż dźwiękiem – co ci może dać?

Oprócz relaksu i harmonii, wspaniale wpłynie na:

Kąpiel w dźwiękach mis i gongów

Brzmi podobnie, a jednak znacząco różni się w stosunku do masażu dźwiękiem. Zabieg ten wyłącznie polega na słuchaniu dźwięków, które wydobywają się z mis i gongów.

Jak sama nazwa wskazuje — jest to kąpiel. Wyobraź sobie tylko jedną różnicę, zamiast wody jest piękny i subtelny dźwięk.

W tym przypadku jedna osoba gra na misach i gongach. Jest to pewien rodzaj niezapomnianego koncertu.  Ty zaś leżysz na macie z zamkniętymi oczami i wsłuchujesz się w ich brzmienie. 

Kąpiel w dźwiękach posiada szereg dodatkowych zalet:

  • harmonizuje i doenergetyzuje komórki w ciele
  • pobudza procesy samouzdrawiania organizmu
  • likwiduje różnego rodzaju bóle
  • uwalnia stres
  • likwiduje napięcia i blokady z ciała
  • wprowadza w głęboki stan relaksu i odprężenia