Z przyjemnością zapraszamy Was do wzięcia udziału w sesjach uważności, oraz kąpieli w dźwiękach (koncertach relaksacyjnych). Chcemy, aby sesje zrzeszały jak największe grona pracowników firm oraz korporacji.
Sesje mają na celu odprężyć umysł, zadbać o wewnętrzny spokój, wyciszyć organizm, pozbyć się stresu, jak również zmotywować do dalszych działań. Ponadto zbliżają do siebie ludzi, z tego też względu są pewnego rodzaju niezapomnianą integracją. Dodatkowo pozytywnie wpłyną na przyszłe relacje między pracownikami, a także między pracownikami a pracodawcą. Zajęcia prowadzone są w formie zdalnej (przez platformę Microsoft Teams) lub stacjonarnie. Zależy nam, aby dostosować się do Waszych potrzeb, z tego też względu dysponujemy dwoma formami sesji.
Trening uważności
Jest to umiejętność koncentracji uwagi na tym co dzieje się w chwili obecnej — „tu i teraz”.
W czasie ćwiczeń medytacyjnych i fizycznych uczestnicy wyzbywają się automatyzmu reakcji i ocen, uczą się akceptacji, uwalniania od uprzedzeń i schematów, kształcą przychylność i życzliwość wobec siebie i świata, ćwiczą cierpliwość, poszerzają swoje horyzonty poprzez otwieranie umysłu na nowe informacje i doświadczenia.
Jak wygląda jeden z treningów?
Podczas treningu każdy z uczestników zamyka oczy, siada wygodnie na kocu, bądź innym miękkim podłożu i skupia się na własnym oddechu, a dokładniej mówiąc — na powietrzu, które wpływa do ciała i na tym, które z niego wypływa.
Podczas każdego wdechu oraz wydechu należy być w kontakcie z odczuciami z nich płynącymi.
W trakcie ćwiczenia należy pozwolić wydarzeniom trwać, akceptować je takimi, jakimi są.
Ponadto, sesje stacjonarne wzbogacamy o relaksację w dźwiękach mis i gongów.
Jest to forma jednej z najbardziej podstawowych, a zarazem głównych rodzajów terapii. Polega ona na biernym słuchaniu dźwięków, które oddziałują na słuch oraz całe ciało uczestnika. Terapia opiera się na wibracjach, które wydobywają się z mis oraz gongów, jak również z innych instrumentów zwanych archaicznymi (dzięki swej specyfice).
Wyzwala ona uczestników ze stresu oraz lęków. Dodatkowo likwiduje napięcia mięśni i umysłu, bóle głowy, zmęczenie, a także najróżniejsze choroby wywołane wcześniej opisanymi dolegliwościami. Wspomoże ona witalność, poprawi nastrój, a także wyreguluje ciśnienie krwi.
Techniki stosowane podczas treningu uważności pozwolą Ci:
- świadomie zatrzymać się od zgiełku codzienności, doświadczeń, aktywności i zmartwień
- skupieniu uwagi na chwili obecnej
- pobudzić kierowanie Twojej uwagi na tory, które sama wybierasz według własnej woli, oraz trwanie w tym stanie
Efekty
- polepszenie na tle panowania nad emocjami
- umiejętność medytacji w dowolnej godzinie w ciągu dnia
- odbudowanie poczucia własnej wartości
- umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz „stresorami”,
- lepsza jakość życia i lepsze zdrowie
- uwolnienie od rutyny i automatyzacji życia
- lepszy kontakt z otoczeniem
- lepsze relacje interpersonalne
- redukcja napięć mięśniowych